Press Release

June 6 2023

«POV» досліджує життя дітей, які постраждали від війни в Україні, у фільмі «Будинок зі скалок»

огляд

Місто Нью-Йорк6 червня 2023 року — Після свого вдалого фестивального перебігу, номінований на «Оскар» фільм «Будинок зі скалок» («A House Made of Splinters» англійською), від режисера Саймон Леренг Вілмонт (автор документального фільму «Віддалений гавкіт собак»), та продюсерки Моніка Хелстрьом (продюсерка номінованого на «Оскар» фільм «Втік»), отримає національну телепрем'єру в понеділок, 17 липня 2023 року (шукайте у місцевих каналах), і буде доступний для онлайн перегляду до 15 жовтня 2023 року на сайті pbs.org і на додатку PBS. На додаток до англійських субтитрів, POV, у партнерстві з аудіо-описовою службою DiCapta, надає аудіо інтерпретації у реальному часі для аудиторії з сенсорними вадами.

Наразі в своєму історичному 36-му сезоні, POV представляє найдовшої серії документальних стрічок в США, досліджуючи в цей раз життя дітей, які страждають від бідності, наркоманії та війни в Україні, поки їхні опікуни борються з щоденними труднощами, щоб надати їм якийсь прихисток.

Фільм «Будинок зі скалок» мав свою світову прем'єру на Санденському кінофестивалі 2022 року, де отримав премію за найкращу режисуру у конкурсі документальних фільмів світового кіно. Цей визнаний фільм був номінований на «Оскар» у номінації «Найкращий документальний фільм» в 2023 році й продовжує бути успішним та суттєвим для діалогу про догляд за дітьми у кризових ситуацій та російську війну проти України.

Фільм режисера Саймона Леренга Вильмонт, як продовження його роботу після номінації на «Оскар» за фільм «Віддалений гавкіт собак» (2018), пропонує унікальний погляд на те, як довгострокові наслідки війни впливають на суспільство, яке вже перебуває в напруженому стані, та як це впливає на молодь. Цей вражаючий та глибоко особистий портрет проміжної станції, наповненій турботою, підтримкою та довірою для тендітних дітей, які насправді потребують багато більше.

Фільм «Будинок зі скалок» досліджує, як найвразливіші діти, поза межами їх контролю та розуміння, потрапляють в інституційну бюрократію, поколіннєві травми та змагання за владу на міжнародному рівні.

Режисер/оператор фільму «Будинок зі скалок» Саймон Леренг Вілмонт сказав: «ФільмБудинок зі скалок — це стрічка про довгострокові, менш помітні, але не менш руйнівні наслідки війни для багатьох малих громад, розташованих вздовж лінії фронту, яка існувала до 24 лютого 2022 року на сході України. Більше ніж будь-що інше, Будинок зі скалок — це також історія про любов, співчуття та надію. Саме це надихає відданих та великодушних опікунів дати дітям краще майбутнє, і це змушує цих неймовірних дітей все ще намагатися встановити близькі людські зв'язки, не зважаючи на трагічні обставини розбитих родин, з яких вони походять. Ці діти є великою частиною майбутнього України, і з усім, що відбувається з часу російської повномасштабної війни проти України минулого року, я дуже вдячний, що можу поділитися цією справді універсальною і дуже актуальною історією з американською аудиторією на каналі POV/PBS».

«Переживання війни, які призводять до втрати дитинства та невинності, не є частиною абстрактної історії - це щоденна реальність для багатьох молодих життів. Цей актуальний фільм розкриває крихкість соціальних систем у країні в кризі. Саймон показує вплив на дітей, що потрапили в цю павутину, з чесністю, чутливістю та моментами надії», - сказав виконавчий продюсер POV Кріс Вайт.

«Будинок зі скалок» - це копродукція Final Cut for Real і American Documentary | POV у співпраці з Giant Pictures. Режисером є Саймон Леренг Вілмонт, продюсер - Моніка Хеллстром. Виконавчі продюсери - Сіньє Бірге Серенсен, Еріка Ділде і Кріс Вайт від American Documentary | POV.

Титри

«Будинок зі скалок»
Режисер/Оператор: Саймон Леренг Вілмонт
Продюсер: Моніка Хеллстром
Виконавчі продюсери: Сіньє Бірге Серенсен, Еріка Ділде і Кріс Вайт від American Documentary | POV
Редактор: Міхаель Ааглунд
Тривалість: 86 хв
Країни: Данія, Фінляндія, Швеція, Україна
Рік: 2022

Фотографії

Завантажити фотографії з фільму можна тут.

Про команду фільму

Саймон Леренг Вілмонт, режисер/оператор, «Будинок зі скалок»
Саймон Леренг Вілмонт народився в Копенгагені, Данія, і закінчив Національну школу Данії в 2009 році. Прем'єра його першого повнометражного документального фільму «Віддалений гавкіт собак» (2017) відбулася на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі у 2017 році та отримав нагороду за найкращу першу появу. Відтоді фільм отримав понад 35 нагород і потрапив до короткого списку премії «Оскар» 2019. «Будинок зі скалок» отримав нагороду за найкращу режисуру на кінофестивалі Санденс 2022 і був номінований як найкращий повнометражний документальний фільм як на Європейській кінопремії, так і на «Оскар» 2023.

Моніка Хелстрьом, Продюсерка
Моніка Хелстрьом — тричі номінантка на премію «Оскар» за створення фільмів «Будинок зі скалок» (номінація «Найкращий повнометражний документальний фільм 2023 року») і «Втік» (номінації «Найкращий повнометражний документальний фільм» і «Найкращий повнометражний анімаційний фільм 2022 року»). Моніка членкиня Академії кінематографічних мистецтв і наук і була обрана на титул «Продюсер у русі», Канни 2020. Вона заснувала свою компанію Ström Pictures у травні 2022 року, а до цього була продюсеркою у Final Cut for Real протягом дванадцяти років з 2010 року. Вона має ступінь магістра кіно в Копенгагенському університеті (Данія) та бакалавра кіно в Університеті Бедфордшир (Великобританія).

Про

Про POV
Створений American Documentary, POV є найтривалішим незалежним документальним серіалом на американському телебаченні. З 1988 року POV представляє фільми на PBS, які відображають повний спектр людського досвіду, з тривалим зосередженням на жінок і небілих людей перед і позаду камери. Серіал відомий тим, що знайомить покоління глядачів із такими новаторськими роботами, як Tongues Untied, American Promise, Minding The Gap і Not Going Quietly, а також такими новаторскими режиссерами, як Джонатан Демме, Лаура Пойтрас і Нанфу Ван. У 2018 році POV Shorts було запущено як одну з перших серій PBS, присвячених сміливим і актуальним короткометражним документальним фільмам. Усі програми POV доступні для трансляції одночасно на всіх платформах PBS, включаючи PBS.org і додаток PBS, на пристроях iOS, Android, Roku, Apple TV, Android TV, Amazon Fire TV, Samsung Smart TV , Chromecast і VIZIO. Щоб дізнатися більше про PBS Passport, відвідайте сторінку поширених запитань щодо PBS Passport тут.

POV виходить «за рамки трансляції», щоб надати глядачам потужні нехудожні історії, де б вони не були. Безкоштовні освітні ресурси супроводжують кожен фільм, а мережа із тисячі партнерів по всій країні працює з POV, щоб розпочати діалог навколо найактуальніших проблем сьогодення. POV продовжує досліджувати майбутнє документалістики через інноваційну продукцію з такими партнерами, як The New York Times і Національна кінорада Канади, а також на таких платформах, як Snapchat і Instagram.

Фільми та проекти POV отримали 46 премій «Еммі», 27 премій імені Джорджа Фостера Пібоді, 15 премій Альфреда І. ДюПон-Колумбійського університету, три нагороди «Оскар» і першу в історії премію Джорджа Полка в галузі документального кіно. Дізнайтеся більше на pbs.org/pov і слідкуйте за @povdocs у соціальних мережах.

Про American Documentary, Inc.
American Documentary, Inc. (AmDoc) — це мультимедійна компанія, яка займається створенням, знаходженням та представленням сучасних історій, які виражають думки та точки зору, які рідко з’являються в основних ЗМІ. AmDoc є каталізатором громадської культури, розвиваючи спільну стратегічну діяльність навколо соціально значимого контенту на телебаченні, в Інтернеті та суспільстві. Ці активності призначені для стимулювання дій, від діалогу та зворотного зв’язку до освітніх можливостей та участі суспільства.

Основне фінансування POV забезпечує PBS, Open Society Foundations, John D. and Catherine T. MacArthur Foundation, Wyncote Foundation, Reva & David Logan Foundation, Park Foundation і Perspective Fund. Додаткове фінансування надходить від Національного фонду мистецтв, Ради мистецтв штату Нью-Йорк, державних коштів Департаменту культури міста Нью-Йорк у партнерстві з міською радою, громадських медіа-ініціатив Chasing the Dream і Peril and Promise від The WNET Group, Кріс і Ненсі Плаут, Енн Тененбаум і Томас Х. Лі та глядачі громадського телебачення. POV представлений консорціумом громадських телевізійних станцій, включаючи KQED Сан-Франциско, WGBH Бостон і ТРИНАДЦЯТЬ спільно з WNET.ORG.